Ameliyatsız implant

Cerrahi olmadan implant yapılması,

Çene içerisine implant yerleştirmenin en yaygın kullanılan yöntemi açık cerrahi, implant yerleştirme ve sütürdür. Dentaksim Diş Polikliniği dental implantlar, ameliyatsız ve dikişsiz Ameliyatsız implant tekniği kullanılarak yerleştirilir. Bu yöntemde ameliyatsız veya cerrahı tekniğinin olmadığı implant yönteminde CBCT veya çenenin üç boyutlu taraması gerekir. Bu tarama, implantın ameliyatsız yerleştirileceği yerin üç boyutlu bir görüntüsünü sağlamalıdır. Bu görüntü ile implant uzmanı işin kalitesini garanti edebilir. İmplant uzmanı daha sonra özel bir zımba implantı veya ameliyatsız implant ile diş implantı çene kemiğindeki uygun yerine yerleştirir.

Ameliyatsız implant

Cerrahi işlemin sonucu ile Ameliyatsız implant tekniği arasındaki fark

Bu, bir yıl veya daha uzun süre sonra yapılan çalışmanın sonucunun, eski implant yerleştirme yönteminden açık cerrahi ve ameliyatsız implanttan farklı olup olmadığı anlamına gelir. Buna cevaben şunu söylemek gerekir ki, dünya çapındaki üniversitelerde yapılan çok sayıda makale ve bilimsel araştırmada, bu iki yöntem arasında implantın sonucu ve ömrü açısından bir fark gözlenmedi. Almanya’dan büyük implant uzmanı tarafından bu yöntemin on beş yıllık kullanım deneyiminde, iki yöntem arasındaki tedavinin sonuçlarında ve hatta Frankfurt Üniversitesi’ndeki araştırma tezinde herhangi bir fark görmedi. durum, bu konuya işaret ediyor.
Bu nedenle delme tekniği ile iki implant yönteminin sonuçları ile cerrahi ile implant yerleştirme yöntemi arasında önemli bir farklılık gözlenmemesi nedeniyle. Ve ameliyatsız implant yönteminin implant tedavisi yapılan kişi için çok çok daha kolay olması nedeniyle. İmplant uzmanı, mümkünse Ameliyatsız implant tekniğinin kullanılmasını önerir.

Ameliyatsız implant yöntemini koşulları

Ameliyatsız implant

Ameliyatsız implant yapmak için yeterli kemik olup olmadi önemli ve kişinin kemik grefti veya GBR’ye ihtiyacı olmaması.
– İmplant uzmanının yeterli bilgi ve becerisine sahip olması ve gerekli ekipmana sahip olması
Yeterince keratinize diş etine sahip olması
Punch veya implant tekniğini ameliyatsız kullanmanın ilk şartı, bu yöntemin yeterli bilgi, deneyim ve beceriye sahip bir implant uzmanı tarafından yapılması gerektiğidir, aksi takdirde hata olasılığı artar. Ek olarak, özel ekipman gereklidir ve müşterinin implant yerleştirmek için istenen konuma ait bir 3D görüntüsü veya CBCT’ye sahip olması gerekir.Çenenin bu 3D görüntüsüne sahip değilseniz, hata olasılığı artar.
Aslında punch implant, implant tedavisini çok kolaylaştırır ve kişinin sonraki implant tedavilerine ilgi duymasını sağlar.

Bu yöntemi kullanmanın avantajları:

  • İnsizyon ve Sutur omadan
  • Anında implant yerleştirme hızını artırın
  • Dişeti kanaması çok az veya hiç
  • Ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık yok
  • yüzde Şişlik, ve moralma ve yan etki yok
  • Tedavinin başarı oranını artırın