Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma Bleaching

Dünya çapında tartışmasız en çok tercih edilen beyazlatma yöntemi, Diş beyazlatma Bleaching olarak bilinmektedir. Beyazlatma dişlerin yapısında oluşan renklenmeleri tamamen giderme yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yönde iki farklı beyazlatma yöntemi uygulanmaktadır. İlk olarak sunulan yöntem, hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. Bunun sıralaması ise şöyle sağlanmaktadır;

Hekimlerimiz ağzınızdan ölçü alır ve dişlerinize uygun bir şekilde yerleştirebileceğiniz ince plastik kalıpları hazırlar.
Hastanın kendisi için hazırlanmış olan kabın içerisine ilaç yerleştirilir, bu yöntemle beraber kişilerin üzerinde günde en az 6-8 saat kadar kalması istenir. (uykuda takılması önemlidir)
Tedavinin ortalama 1 veya 4 hafta içerisinde tamamlanması sağlanır.

İkinci yöntem ise klinikte beyazlatma yöntemidir. Bu tamamen Dentaxim İmplant Tedavi Merkezimiz tarafından hekimlerimizin uyguladığı bir yöntem olarak bilinmektedir;

Beyazlatıcı ilaç hekim tarafından dişlerin üzerine yerleştirilir.
Lazer ilgili dişin üzerine tutulur ve bu sayede beyaz renk ortamı yaratılır.
İşlem bittiğinde sonuç almak mümkündür.
İki yöntemde de kesin sonuçlar almak mümkünken, renklenmenin derecesine ve ne kadar sürede tedavinizin sonlanmasını istediğinize göre hekimlerimiz en doğru tercihi sizlere sunar.
Diş lekeleri neden oluşmaktadır?

Diş beyazlatma Bleaching yöntemini uygulamadan önce, dişlerinizde oluşan renklenmelerin sebebini bilmek gerekmektedir. Bunlardan en yaygın olanı ise yaşlılık, dişleri boyayan madde tüketimleri, travmalar, eski protezler, kaplamalar ve dolgular olarak bilinmektedir. Aynı zamanda sık sık antibiyotik tüketiyorsanız, bu dişlerde bazı renklenmeler oluşmasına neden olmaktadır.
Diş beyazlatma Bleaching tedavisi herkese uygulanır mı?
Evet. Bu yönde tedavinin etki etmeyeceği bazı yöntemler vardır. Fakat dişleriniz sağlıklıysa ve beyaz bir gülümsemeye müsaitse, herhangi bir etki olmadan Diş beyazlatma Bleaching yöntemlerinden faydalanmak söz konusudur. Dişlerinizin kısa sürede temizlenmesi ve tekrar beyaz bir renk alması bakımından bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir.
Diş beyazlatma Bleaching ne kadar sürede tekrarlanmalıdır?

Ortalama olarak 3 veya 5 sene arasında bir kez tekrarlanması gerekmektedir. Eğer beyazlatma işlemlerinden sonra kahve, sigara, alkol gibi dişleri boyayan maddeleri kullanmıyorsanız, bu süreç biraz daha uzayabilir. Fakat genel olarak bunların tüketimi söz konusu olduğundan sebep, Diş beyazlatma Bleaching tedavisinin dönemsel olarak uygulanması sayesinde gülüşünüzün hala eskisi kadar beyaz olabileceği ortamlar yaratmanız da mümkün olabilir. Bu yönde yapmanız gereken tek şey hemen kliniğimizi aramak ve konulara ilişkin olarak muayene süreçlerine dahil olmaktır. Hekimlerimiz muayene sonrasında sizler için tedavi süreçlerini başlatacak ve fikir almanıza yardımcı olacaktır. Sorunsuz bir şekilde fikir edinebilmek ve sağlıklı ortamlar yaratmak bakımından bu tip bir ortam zemini kolaylıkla yaratılmaktadır. Diş beyazlatma Bleaching tedavisi ile sağlıklı gülüşler elde etmek artık mümkün! Sizlere bu yönde en uygun fiyatlardan beyazlatma ve benzeri tedavi yöntemleri sunmayı hiçbir şekilde ihmal etmemekteyiz.

Share:

Comments 1

Add Comment
 • Merhaba,

  Diş Beyezlatma hakkinda bilgi almak istiyorum. Agustos ayi basinda Istanbul’a gelecegiz ve 18 yasindaki kizim dislerini beyazlatmak istiyor.
  Bu islemin süresi ve fiyati nedir ?

  Hayirli isler dilerim,
  Özcan Öztürk
  Tel. 00 33 619 73 35 70
  [email protected]

Bir cevap yazın

sixteen − 7 =