Her 6 ayda bir dişlerimizi mutlaka muayene ettirmeliyiz.Oluşan problemleri başında teşhis etmek tedavi sürecini kolaylaştırmakta ve müdahalenin hızlı olmasını sağlamaktadır.

Dişlerimi düzenli olarak fırçalıyorum ama her seferinde diş etlerim kanıyor. Bu bir problem göstergesi midir?

Dişlerimizi düzenli fırçalamak var olan problemlerin yok olmasına yardımcı olmaz. Diş eti kanaması diş eti problememizin olduğunu gösterebilir. Ve ya dişlerimizi yanlış fırçalıyor olabilir.

İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir.

İmplantlar titanyumdan yapılmaktadır

İmplant tedavisinin başarısı, çene yapısına ve çene kemiğinin yeterliliğine bağlıdır. Yeterli kemik yoğunluğu bulunmayan hastalara yoğunluğun az olduğu bölgelere yapay kemik tozu uygulaması yapılarak implant operasyonları gerçekleştrilmektedir. İmplant tedavileri için üst yaş sınır bulunmamakla birlikte, 18 yaşını doldurmuş yani kemik gelişimini tamamlamış tüm hastalara implant tedavisi uygulanabilir. Ayrıca kontrol edilemeyen diyabet, tansiyon, kan pıhtılaşma sorunu olan ve ileri derecede kalp rahatsızlığı olan kişilere implant operasyonları öncesi hekimlerinden izin almadan operasyonları gerçekleştirilmemektedir

İmplant operasyonunun süresi ağız içine yerleştirilecek, implant sayısına göre değişmekle birlikte, bir implantın yerleştirilme süresi yaklaşık 15-20 dakikadır.

İmplant operasyonundan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-4 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

İmplantların ömür boyu sorunsuz kaldığı gözlemlenmiştir. Ancak, implantların ömrünün uzunluğunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir.

Hastalarımız bu süreyi dişsiz geçirmek zorunda kalmıyor. İmplant operasyonu sonrası protezler yapılana kadar beklenen süre için hastalarımıza geçici protez yapıyoruz. Operasyondan ne kadar süre sonra sosyal hayata dönülür? İmplant operasyonundan hemen sonra normal hayatınıza dönebilir, 1 ya da 2 gün sonra da işe gidebilirsiniz.

Zirkonyum, porselenin alt yapısında bulunan metalin yerine kullanılan diş rengindeki maddedir. Metalin oluşturduğu gri yansımayı yapmadığı için kaplanan dişlere daha estetik ve doğal bir görüntü verir.
Diş eti ile kaplamanın birleştiği yerde dişeti rengindeki değişime zirkonyum kaplamalarda daha az rastlanmaktadır.
Bazı kişilerde metalin içerdiği maddelere karşı oluşabilecek allerjik reaksiyonlar, zirkonyum kaplamalarda görülmemektedir.

Zirkonyum kaplamalar, estetik olarak tercih edilen, ışık geçirgenliği doğal dişe çok yakın olan ve bu nedenle de renk uyumu ve doğal görünümün başarılı bir şekilde yakalanabildiği kaplama çeşididir.

Elbette, hekiminiz kaplamanızı değiştirebilir.

7 ile 10 gün içerisinde yeni dişlerinize kavuşmuş olursunuz.

Elbette kendiniz seçebilirsiniz. diş estetiği konusunda uzman hekimimiz yüz tipiniz ve ten renginize en uygun diş rengini seçmekte yardımcı olacaktır.

Yapılan araştırmalar ve mikroskopik çalışmalar 10%’luk ev beyazlatma solüsyonunun uzun dönemde kullanımında zarar olmadığını göstermiştir. Hekim kontrolunde uygulandığı takdirde hiçbir problem olmaz.

Bütün beyazlatma maddeleri doğal diş yapısı üzerinde çalışırlar. Bu demek olur ki porselen kaplama kuron ve köprüler beyazlamazlar. Yeni beyazlamış dişinizin rengine uyması için bütün bunların değişmesi gerekebilir.

Genelde beyazlatma sonrasında renk önce parlaklığını kaybederek yavaşça kaybolur ve altı ayla iki yıl arasında sabit kalır. Her 4-6 ayda bir 1-2 seansla bakım sağlanması tavsiye edilir.

Diş beyazlatma ve sonrası yaklaşık 2 hafta boyunca bunlardan ve diğer renkleştirici gıdalardan uzak kalmanız gerekir. Genel olarak ilk iki hafta boyunca beyaz diş diyeti yapmanızı öneririz. Eğer dişlerinizin zamanla sarılaştığını görürseniz, ortalama her 6 ayda bir bakım yapılabilir.

Ağız kokusunun başlıca nedeni diş ve diş etindeki sorunlardır. Eskimiş kaplamalar, çürükler, dişeti hastalıkları ağız kokusuna neden olan sorunlardandır. Tedavisi mümkündür.