İmplant Tedavisi

Dentaksim İmplant Tedavisi
İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Hakkında

İmplant Tedavisi, oftalmoloji ve dişhekimliği alanlarında kullanılan implantların uygulama yöntemlerini kapsayan bilgi disiplinidir. “İmplant” latince “in=icerisine, icerisinde” ve “planto=ekme, dikme, yerlestirme, gomme” anlamina gelen sozcuklerin bilesiminden olusmus bir sözcük olup, tıpta “bedene yerleştirilen yapay nesne” anlamını taşımaktadır.
Türkiye’de artık birçok kişi, kaybettikleri dişlerin boşluklarını doldurmak adına alternatif yöntemlere başvurmaktadır. Çürümüş olan dişleriniz doktor tarafından çekildi ve görünür kısımda boşluklar mı oluştu? Bu yönde en önemli ve kalıcı tedavi yöntemi İmplant Tedavisi. Dentaxim İmplant merkezi olarak konulara ilişkin en doğru dokunuşları yapıyor ve sizlere birinci sınıf kalite ile hazırlanmış implantları sunmayı ihmal etmiyoruz. Bu alanda doğru tedavi yöntemlerini oluşturmak ve fikir almanız bakımından hekimlerimizden randevu alabilir ve diş yapınıza uygun ölçüler alınarak bir tedavi ortamı oluşturulabilir.
İmplant Tedavisi

İmplant tedavi ücretleri ne kadar?

Bu tamamen dönemsel olarak döviz kuruna göre hesaplanmaktadır. Daha sonrasında diş tonunuz, hangi dişin İmplant tedavisi yapılacağı ve daha öncesinde diş tedavilerinin uygulanıp, uygulanmayacağı gibi teknik ayrıntılar sonrasında söz konusu olabilir. Doğru bakım ve tedavi hizmetlerinden faydalanabilmek adına kliniklerimizden randevu alabilir, hekimlerimizin bu yönde muayene sonrasında çıkarttığı fiyat listesini inceleyebilirsiniz.
İmplant tedavisinde risk var mıdır?
İmplant tedavisinde ufak çaplı riskler bulunmaktadır. Öncelikle sizin sağlık durumunuzu öğrenmek bakımından hekimlerimiz bazı ayrıntılara dikkat etmektedir. Belli başlı riskler ise şu şekilde sıralanıyor;

Şeker hastalarının doktor kontrolü altında olmasına dikkat edilir.
Eğer daha önce herhangi bir kalp rahatsızlığı yaşadıysanız, bu noktada doktor kontrolü altında olmak önem taşımaktadır.
İmplant tedavisi sonrasında sigara ve kahve gibi içecekleri olabildiğince azaltmanız gerekmektedir.
Kan pıhtılaşma sorununuz var ise implant tedavisi kesinlikle uygulanmamaktadır!

Bu durumları doğru bir şekilde incelerseniz, herhangi bir sorun yaşamadan tedavi durumlarına dahil olabilirsiniz. Alanında doğru fikirler sunan Dentaxim İmplant Tedavi merkezimiz, sizlere her zaman en doğru dokunuşları yaparak bir sağlık ortamı oluşturabilme hususunda çalışmayı da ihmal etmemektedir.

İmplant tedavisi nasıl sağlanıyor?

Bu yönde hekimlerimiz tamamen sizlerin durumuna göre bir tedavi süreci sunmaktadır. Önce eksik olan diş ile alakalı röntgenler çekilir, bu alana göre çap belirlemeleri yapılır, diş tonunuzun rengi belirlenir ve daha sonrasında dişinizin siparişi verilir. Diş siparişi tamamlandıktan sonra vidalama yöntemi ile beraber İmplant tedavi sürecine geçilir. Bu yönde alacağınız tedavi ile beraber artık dişleriniz çok daha sağlıklı bir şekilde duracaktır.

Başlangıç aşamasında kısmen ağrılar yaşama ihtimaliniz olabilir. Çünkü damağınıza vida çakılacak ve oraya yeni bir diş eklenecek. Daha sonrasında ise sağlıklı bir dişe sahip olma şansınız ortaya çıkacak ve bu tedavi yöntemlerinden en iyi şekilde faydalanabileceksiniz. Hekimlerimiz İmplant tedavisi öncesine uyuşturma yapıyor, bu sayede en az acılı süreçlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayrıca daha sonra ki süreçlerde de bizi her zaman arayabilecek, tedavi süreçlerinize ilişkin fikir alma şanslarına sahip olabileceksiniz. Bu yönde sizleri bilgilendirmek ve her zaman sağlıklı bir diş kullanabilmenizi sağlamak açısından çalışıyor, doğru sunumlar yapmayı ihmal etmiyoruz.

istanbul Implant ve ortodonti tedavisi Tedavisi

 

Dental implantların komplikasyonları

Genel olarak diş implantı tedavisi, doğru ve bilimsel bir şekilde, çene kemiğinin anatomisi ve konumu hakkında yeterli bilgi ve bilinçle yerleştirilmesi halinde herhangi bir komplikasyona neden olmayacaktır.Ameliyatsız implant yönteminde, tedavinin komplikasyonları daha azdır.
Dentaxim kliniğinde uzman ekibimizle, yaklaşık on beş yıldır hastaların yüzde doksan beşini İmplant Tedavisi ve cerrahısız yöntemini kullanıyor. Bu yöntemi kullanarak kişinin diş implantı yerleştirdikten sonra herhangi bir ağrı veya rahatsızlık veya kanama, morarma, şişlik gibi komplikasyonlar yaşanmaması sağlanacaktır. Ameliyatsız diş implantasyonu bu tedavi yöntemini en kolay diş tedavisi haline getirmiştir.

 

Wiki

Share:

Bir cevap yazın

4 × 4 =