Ortodonti invisalign

ortodonti invisalign

Ortodonti invisalign

Ortodonti invisalign tedavisi, telsiz olarak bozuk olan diş yapınızı düzeltme konusunda hassasiyet sunan bir durumdur. Ortodontik tedaviler arasında gelinen en son teknoloji ürünü olarak görülmektedir. Kişinin ağız yapısına uygun bir şekilde tasarlanan şeffaf plaklar ile dişlerin düzeltilmesi için uygulanma durumu yaratılır. Bu sayede tedavi fırsatını sağlayan bu durum, dişlerinizin çarpıklığını veya ayrıklığını tamamen düzenler. Aynı zamanda kalıcı bir tel yapısı olmamasından dolayı sizlerin dış görünümünde herhangi bir ekstra olumsuz etken bırakmaz.

Dişlerin hareket edilmesi istenen pozisyona göre tasarlanan bu plaklar, 15 gün boyunca takılır ve daha sonrasında yeni bir plak türünün üretilmesiyle bu alana geçiş yapılır. Harekete göre üretilen şeffaf plaklar, 3 boyutlu tarama yöntemiyle bilgisayar ortamında tasarlanıyor. Daha sonrasında 0,05mm’lik harekete göre üretiliyor.

Herkes Ortodonti invisalign tedavisinden faydalanabilir mi?

Evet. Bu yönde hekimlerimiz her yaş grubuna hitap eden bir tedavi süreci başlatmakta ve sizlere bu yönde kalıcı bir yöntem sunmaktadır. Fakat Ortodonti invisalign tedavisine uygun olup, olmadığınıza ilişkin olarak hekimlerimizin muayenesi gerekmektedir. Hafif ve orta düzeyde diş çarpıklıkları söz konusu ise bunları Ortodonti invisalign tedavi yöntemiyle düzeltme durumu söz konusudur. Fakat herhangi bir diş çekilmesi yapılacak ise, bu yönde tel tedavisi uygulanır. Teknolojinin her geçen gün geliştiği düşünüldüğü zaman, diş çekimleri sonrasında da ortodonti invisalign tedavisi uygulanmaya müsait olacaktır.

Kaç yaş itibariyle Ortodonti invisalign tedavisine başlanır?

13-14 yaş sonrasında bu tedavi yöntemlerine başlanabilir. Bunun için iki büyük azı dişinin kısmi olarak çıkmış olması gerekmektedir. Ortodonti invisalign tedavi yönteminin en büyük avantajı da hayat standartlarınızı kolayca sürdürmenizi sağlıyor. Bu konuda faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak;

Ağzınızda hiç görünmeyen bir yapısı vardır. Bu sebeple gülümsemenizden çekinmeyeceksiniz.
Yemek yerken plakları çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda diş fırçalarken çıkartma sayesinde sorun yaşamayacaksınız.
Tedavi metalsiz olacağından dolayı, diş veya diş etlerinizde herhangi bir rahatsızlık durumu söz konusu olmaz.
Hem gençler, hem de yetişkinler için gayet uygun bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Ortodonti invisalign tedavisinde ağrı olur mu?

İlk zamanlar ağrı yaşama olanağınız muhtemeldir. Ortodonti invisalign tedavi sürecinde şeffaf plaklar dişlerinize bir baskı oluşturup, bu yönde kalıp üretmesinden dolayı bazı ağrılar yaşanabilir. Fakat dişler bu ağrılara çabuk adapte olduğundan dolayı ağrılar zamanla yerini bırakacak ve yaşanan bu rahatsızlıkların kalıcı olarak yok olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Siz de hemen Dentaxim İmplant Tedavi Merkezimizi arayabilir, konulara ilişkin olarak tedavi yöntemleriyle alakalı fikirler elde edebilirsiniz. Muayene sonrasında bu tedavi yöntemine müsait olup, olmadığınız konusuna ilişkin olarak fikir alma durumu söz konusudur. Bu yönde siz de hemen kliniklerimize başvurun ve çarpıklık sorunlarınızı tamamen hayatınızdan çıkartma olanaklarına sahip olun!

Bknz. Wikipedia

Share:

Bir cevap yazın

seventeen + eight =